نترسیدن از شروع برنامه نویسی اندروید

بهتر است قبل از شروع خواندن این مقاله در نظر داشته باشید که تمام گفته های این مقاله برگرفته از بهترین مقالات آموزشی است که باعث شود این باور اشتباه که شروع برنامه نویسی اندروید سخت است را از ذهن شما پاک کند. باور به این داشته باشید که اگر علاقه مند به برنامه نویسی اندروید باشید شروع برنامه نویسی اندروید کاری لذت بخش و ساده است ولی باید راه کارهای اصولی آنرا هم بدانید که من در این مقاله ی آموزشی برای شما جمع آوری کرده ام.

نحوه ی شروع برنامه نویسی اندروید

بسیاری از دوره های آموزشی مناسب برای شروع برنامه نویسی اندروید وجود دارد که در قالب پکیج های دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید ارائه میشوند ولی اکثریت آنها واقعا آنطور که باید باعث نمیشوند شما یادگیری برنامه نویسی اندروید را پیش ببرید.

در ابتدای کار یک ذهنیت کلی درباره ی مسیر برنامه نویسی اندروید باید داشته باشید و آن هم پیش نیازهای شروع برنامه نویسی اندروید است. زبان های برنامه نویسی که باید یاد بگیرید ، محیط های توسعه و . همگی ابزارها و پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید هستند که برای شروع برنامه نویسی اندروید حتما باید با آنها آشنا شوید.

برای شروع برنامه نویسی اندروید جاوا نیاز هست ؟‌

یکی از موضوعاتی که برای افراد تازه کار خیلی شک برانگیز است انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب برای شروع برنامه نویسی اندروید است.بعضی ها جاوا را پیشنهاد میدهند ولی بعضی ها زبان کاتلین و بعضی دیگر react native و flutter و

اما حقیقت چیست ؟ زبان اصلی کدام است ؟ کدام راحت تر و بهتر است ؟ کدام اصولی تر است ؟ تمام این سوالات در پاراگراف زیر جمع شده است با دقت بخوانید تا برای همیشه این سوال شما رفع شود و بدانید کدام زبان است که برای شروع برنامه نویسی اندروید مورد نیاز است.

جاوا برای شروع برنامه نویسی اندروید نیاز است

ابتدا درباره ی خود اندروید صحبت کنیم. اندروید یک سیستم عامل بود که سالها پیش ساخته شده بود ولی چون قابلیت پیشرفت داشت شرکت گوگل آنرا خرید و گسترش داد. این سیستم عامل درون خود ماشین مجازی جاوا را دارد یعنی قابلیت اجرای کدهای جاوا بصورت رسمی درون این سیستم عامل نهفته شده است.

پس زبان برنامه نویسی رسمی و اصلی تولید اپلیکیشن های اندرویدی همان زبان جاوا است و شروع برنامه نویسی اندروید با جاوا منطقی ترین راه برای افرادی است که میخواهند برنامه نویس اندروید شوند.

اما این وسط بقیه زبان ها از کجا امده اند و چطور میتوانند برای تولید اپلیکیشن های موبایل استفاده شوند؟‌ این زبان ها همگی که برای شما معرفی شده اند برای برنامه نویسی اندروید کاربرد دارند ولی همه ی کدهایی که درآنها نوشته میشود در نهایت باید به بایت کدهای جاوا تبدیل شود یعنی در حقیقت یک تبدیل اضافه باید انجام بگیرد و کدهایی که با آن زبان ها نوشته شده در آخر روی همان ماشین جاوا باید اجرا شود خب چه بهتر که از اول جاوا کار کنیم و یادگیری برنامه نویسی اندروید را با جاوا انجام دهیم.

دومین موردی که برای برنامه نویسی اندروید نیاز است شروع کار کردن با اندروید استودیو هست. این محیط یک نرم افزاری است که روی کامپیوتر یا لپتاپ شما نصب میشود تا شما بتوانید کدهای مربوط به اپلیکیشن را درون آن بنویسید و سپس اجرا کنید.

تقریبا این دو مورد یعنی زبان جاوا و محیط اندروید استودیو پیش نیازهای شروع برنامه نویسی اندروید هستند.

پس پاسخ به سوال اینکه آیا برای شروع برنامه نویسی اندروید جاوا نیاز هست ؟ پاسخ قطعا بله هست.

آیا برای یادگیری برنامه نویسی اندروید کاتلین ضروری است ؟

نه !‌ برای شروع آموزش برنامه نویسی اندروید زبان کاتلین نیاز نیست. کاتلین یک زبان خیلی عالی و پرسرعت برای برنامه نویسی اندروید هست ولی متخصصین پینشهاد کردند کاتلین برای برنامه نویسان جاوا خوب هست و افرادی که تازه برنامه نویسی اندروید را شروع میکنند نباید همون ابتدا سراغ کاتلین بروند چون احتمال شکست در این صورت خیلی خیلی زیاده !

یادگیری کاتلین برای شروع برنامه نویسی اندروید ضروری است ؟‌

دلیل سادست ! شما از یک زبان استفاده میکنی که جدید هست ولی تمام ابزارها و کتابخانه های موجود با زبان جاواست وقتی از اونا استفاده میکنی یا باید بهشون توجهی نکنی یا جاوا رو بلد باشی و بدونی چی به چیه ! اگر بهشون توجه نکنی چی میشه ؟ تو فقط ازشون استفاده کردی و فردا اگر مشکلی پیش اومد عمق داستان را نمیدوانی که بتونی مشکل راحل کنی .

پس برای شروع برنامه نویسی اندروید همان زبان جاوا و محیط اندروید استودیو گزینه ی خوبی است و سپس برای سرعت دهی به انجام پروژه ها و بالا بردن کیفیت نهایی بهتر است از زبان کاتلین استفاده کنید.

بهترین دوره ی آموزش برای شروع برنامه نویسی اندروید چیست ؟

واقعیت اینه که من بهترین دوره ی آموزشی برای شروع برنامه نویسی اندروید چندین دوره میشناسم ولی همیشه معرفی کردن چند دوره به طرف مقابل باعث شده که طرف بین گزینه های یاد گیج شود و در نهایت هیچکدام را انتخاب نکند. چون داستان کمی سلیقه ای هم هست ممکنه شروع برنامه نویسی اندروید کمی به مشکل بخوره پس حتما حتما ابتدا تحقیق بکنید و سپس با یک دوره ی آموزشی شروع کنید تا برنامه نویسی اندروید را پیش ببرید.

اگر به دنبال دوره های انگلیسی هستید نشان میدهد که زبان انگلیسی شما خوب هست پس گزینه های عالی زیادی در یوتیوب میتوانید پیدا کنید که ویدیوهای آموزشی برنامه نویسی اندروید دارند و از آنها استفاده کنید یا دوره های بسیار عالی هستند که از یودمی و لیندا و میتوانید پیگیر باشید.

بهترین دوره برای شروع برنامه نویسی اندروید

همچنین شما میتوانید دوره های آموزش رایگان برنامه نویسی اندروید را به زبان انگلیسی پیدا کنید ولی دوره های رایگان برنامه نویسی اندروید اکثرا ناقص هستند ولی خب برای افرادی که نمیخواهند هزینه کنند گزینه ی خوبی هستند.

اما من یک دوره ی آموزشی جامع و کامل برای شروع برنامه نویسی اندروید پیدا کردم و خودم چون ازش استفاده کردم و کاملا هم راضی بودم قصد دارم به شما هم معرفی کنم. دوره ی آموزشی از سایت آموزشگاه آواسام هست که ادرسش avasam.ir میباشد و نام دوره :‌ دوره ی آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا و android studio هست. اگر دوست داشتید بهش سر بزنید و قسمت هایی ازش رایگان هست ازش استفاده کنین و اگر هم دوست داشتید کل دوره را تهیه کنید واقعا پشیمون نمیشید و ضرر نمیکنید چنین دوره ی آموزشی بی نقصی را تهیه کنید.

چه کسانی میتوانند سراغ یادگیری برنامه نویسی اندروید بروند ؟‌

اول اینکه باید از خود سوال کنید من در چه جایگاهی هستم ؟ برای یادگیری برنامه نویسی اندروید نیاز به تحصیلات دانشگاهی و مهندس بودن نیست خیلی از افراد حتی دانشگاه نرفته اند ولی برنامه نویسان موفق و پردرآمد در حوزه ی برنامه نویسی اندروید هستند و بعضی ها هم با ساختن اپلیکیشن های اندرویدی ره صد ساله را یک شبه رفته اند.

پس از نظر سطح تحصیلات داشتن سواد خواندن و نوشتن و همچنین آشنایی با زبان انگلیسی کفایت میکند.

اما از نظر سن و سال ، محدودیت خیلی کم است. اکثر برنامه نویسان بین بازه ی ۱۵ تا ۵۰ ساله هستند ولی به معنی این نیست افرادی که سن و سال بالاتر یا پایینتری دارند نمیتوانند. ما برنامه نویسانی در سطح جهانی داریم که هشت ساله هستند و موفقیت های عالی از راه برنامه نویسی کسب کرده اند.

چه کسانی میتوانند به سراغ شروع برنامه نویسی اندروید بروند ؟‌

همچنین بالا بودن سن هم مهم نیست برنامه نویسی داریم در ژاپن که یک خانوم ۸۰ ساله هست و جزو برنامه نویسان موبایل عالی و متبحر هست.

سن و سال هیچ محدودیتی در شروع برنامه نویسی اندروید ایجاد نمیکند پس خیال شما از این بابت کاملا راحت باشد.

در مورد موقعیت مکانی که شما زندگی میکنید هم خوشبختانه محدودیت برای شروع برنامه نویسی اندروید وجود ندارد. شما در مشهد باشید یا شهرستان های آن فرقی با فردی که در اصفهان یا شیراز یا تبریز هست ندارد. اینترنت ایران نسبت به گذشته گسترده تر و پایدارتر شده و دسترسی به همه نقاط داده شده است حتی در ویلاهای بیرون شهر یا روستاها هم اینترنت وجود دارد و این تنها چیزی هست که شما نیاز دارید.

بسیاری از افراد بودن در شهرستان یا در کشور ایران را بهانه ای میکنند تا شروع برنامه نویسی را انجام ندهند و این دیدگاه اشتباه است شما هم در چنین تله هایی گرفتار نشوید مهم نیست کجایید با یک سیستم یا لپتاپ و اینترنت شروع کنید و مطمئن باشید برای شروع اینها بیشترین چیزهایی هستند که نیاز دارید.

چه سیستمی برای شروع برنامه نویسی اندروید نیاز است ؟‌

برنامه نویسی اندروید تقریبا سنگینترین ابزارها را از نظر استفاده از منابع کامپیوتری دارد. برای شروع برنامه نویسی اندروید سیستم کامپیوتری یا لپتاپ شما باید قوی باشد تا بتوانید بدون دردسر شروع برنامه نویسی اندروید را پیش ببرید.

سیستم مناسب برای شروع برنامه نویسی اندروید چیست ؟‌

شاید افرادی برنامه نویسی وب کار کنند یا افرادی برنامه نویسی پایتون و . برای این زبان های برنامه نویسی و ابزارهای آنها نیاز به سیستم قوی نیست و حتی با سیستم های قدیمی هم قابل انجام هستند ولی برای شروع برنامه نویسی اندروید بهتر است سیستمی قویتر تهیه کنید که من در زیر لیست میکنم .

• Hard disk : خیلی مهم است که هارد دیسک شما ssd باشد چون هاردهای قدیمی hdd برای برنامه نویسی اندروید مناسب نیستند
  • RAM : حداقل رم کامپیوتر یا لپتاپ شما باید ۸ گیگابایت باشد
  • CPU : پردازنده خیلی مهم است . شاید بعضی ها فکر کنند cpu برای برنامه نویسی خیلی مهم نیست ولی این حرف اشتباه است و باید پردازنده ی شما از نسل های پنج و شش به بالا باشد و همچنین از i3 به بالا ، اگر این ویژگی ها را پردازنده ی شما دارد مناسب برنامه نویسی است.

این سه مورد مهم ترین موارد در یک سیستم هستند که بعنوان حداقل باید وجود داشته باشند تا اندروید استودیو بدون دردسر بالا بیاید.

برای شروع برنامه نویسی اندروید حتما این مقاله را بخوانید

برنامه ,نویسی ,اندروید ,های ,زبان ,دوره ,برنامه نویسی ,نویسی اندروید ,شروع برنامه ,برای شروع ,دوره ی ,برنامه نویسی اندروید ,شروع برنامه نویسی ,برای برنامه نویسی ,یادگیری برنامه نویسی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

andika بخاری خیریه ابرار قائم تماشاخانه ايران و جهان موزیک ها سئو برتر مرجع سئو و دیجیتال مارکتینگ konkur400 طاقت بیار چگونه محيط مدرسه خود را با نشاط کنيم مطالب علمی و تخصصی برای دانشگاهیان